درباره حسين پاکدل  
 
 
 
 
 
شنبه 23 آبان 1383
موضوع: روزنوشت
● آغاز دوئل

100 copy.jpg

فيلم دوئل پس از سپری کردن سه سال توليد و نمايش در بيست و دومين جشنواره بين المللی فيلم فجر و دريافت هفت سيمرغ بلورين، و پس از ماه ها برنامه ريزی و تبليغات، از روز چهارشنبه بيستم آبان تقريباً همزمان در بيست شش سينمای تهران و هيجده سينما در شهرستانها اکران عمومی خود را آغاز کرد.

اين در حالی است که برای برنامه ريزی اکران اين فيلم يک ستاد ويژه در تهران و ستادهای اکران در تمامی شهرستان ها از مدتی قبل کار برنامه ريزی برای عرضه مطلوب دوئل را آغاز کرده بودند. اين فيلم عظيم و ملی قرار است به همت شرکت به نگر، تا ژانويه به ترتيب در شهرهای مختلف کشورهای امارات متحده عربی، افغانستان، تاجيکستان، انگلستان، فرانسه، آلمان، کانادا، آمريکا، مکزيک، کره جنوبی، ژاپن و تعدادی از شهرهای مهم دنيا با زير نويس خاص هر کشور به نمايش عمومی درآيد.
شامگاه چهارشنبه بيستم آبانماه، طی مراسم با شکوه و ويژه ای در سينما صحرا، با حضور عوامل فيلم دوئل، هنرمندان سينما، تئاتر و تلوزيون، سينماگران و تهيه کنندگان، اصحاب مطبوعات، مديران فرهنگی، مديران سينماها، ميهمانان و تماشاگران آغاز اکران ملی دوئل جشن گرفته شد.
در اين مراسم ضمن تجليل از عوامل دوئل، بخش هائی از پشت صحنه فيلم به نمايش در آمد و طی برنامه ويژه ای از شهيد نوجوان حسين عريضی تجليل به عمل آمد.
از آنجا که روزهای پايان فيلمبرداری دوئل در آبادان، مصادف شده بود با حمله نظامی و گسترده آمريکا و همپيمانانش به کشور عراق، اين نوجوان در راه برگشت از مدرسه، در دو کيلومتری جاده خسرو آباد، هدف يک راکت آمريکائی قرار گرفت و به شهادت رسيد. سازندگان فيلم دوئل تصميم گرفتند در مراسم افتتاحيه فيلم از اين نوجوان تجليل به عمل آورند. لذا اقدام به تهيه فيلم کوتاهی از اين شهيد مظلوم نموده و با دعوت از خانواده عريضی به تهران، در اين مراسم از مقام و منزلت او تقدير کردند. قرار است موقع اکران فيلم در سينما نفت آبادن نيز مشابه اين مراسم برگزار شود.
فيلم دوئل به عنوان عظيم ترين پروژه تاريخ سينمای ايران قرار است در اکران اول به مدت دوازده هفته بر پرده سينماهای نمايش دهنده، ميزبان چشم های مشتاق تماشا باشد. خبرهای رسيده از سه روز اول اکران فيلم در روزهای پايانی ماه مبارک رمضان حاکی از استقبال کم نظير و گسترده از فيلم است به حدی که تعدادی از سينماها از جمله سينما آفريقا طی دو شب گذشته اکران فوق العاده ساعت يازده و نيم شب داشته اند و بعضی از سانس ها در سينماهای مجهز به سيستم دالبی ديجيتال تا دو هفته پيش فروش شده است.
اين در حالی است که اغلب نشريات و مجلات تخصصی به نوبت شماره های ويژه خود را به دوئل اختصاص داده اند و صدا و سيما با پخش تيزر و برنامه های ويژه نسبت به تبليغ و تبين نقش اين فيلم در ارتقاء سطح کيفی سينمای ايران اقدام می کند.
در اينجا تعدادی از عکس های مراسم افتتاحيه دوئل را ملاحظه فرمائيد.

جمعيت شرکت کننده در مراسم افتتاحيه.

duel Photo by Masoud Pakdel (24).jpg

تقی عليقلی زاده تهيه کننده و مجری طرح دوئل در حال ارائه گزارش به حضار.

duel Photo by Masoud Pakdel (30).jpg

در اين مراسم تعدادی از عوامل فيلم موفق به نشستن نشدند.

duel Photo by Masoud Pakdel (34).jpg

انوشيروان ارجمند، کامبيز ديرباز، پژمان بازغی و پرويز پرستوئی در ميان حضار.

duel Photo by Masoud Pakdel (35).jpg

احمد رضا درويش خالق دوئل در کنار خانواده شهيد عريضی.

duel Photo by Masoud Pakdel (37).jpg


سعيد راد بازيگر نقش اسکندر در دوئل.

duel Photo by Masoud Pakdel (46).jpg

عزت الله انتظامی، عزت سينمای ايران در جمع حضار.

duel Photo by Masoud Pakdel (55).jpg

دکتر احمد موسی زاده، مدير عامل شرکت به نگر، مجری طرح اکران بين الملل دوئل در حال ارائه گزارش.

duel Photo by Masoud Pakdel (58).jpg

احمد رضا درويش.

duel Photo by Masoud Pakdel (77).jpg

عوامل سازنده دوئل، مجيد انتظامی، مصطفی خرقه پوش، بهرام بدخشانی، مهرداد ميرفلاح، عبدالله شهباززاده، مسعود بهنام، امير اثباتی، محسن روزبهانی، بهمن بنی اردلان و احمد رضا درويش.

duel Photo by Masoud Pakdel (85).jpg

حسين پاکدل مجری مراسم افتتاحيه در حال قرائت متن پيام تبريک مدير عامل بنياد سينمائی فارابی، به مناسبت آغاز اکران موفق دوئل خطاب به احمد رضا درويش.

duel Photo by Masoud Pakdel (89).jpg

تعدادی از بازيگران دوئل، انوشيروان ارجمند، سعيد راد، پژمان بازغی، کامبيز ديرباز، پريوش نظريه، حسين سحرخيز، ابوالفضل شاه کرم و پرويز پرستوئی.

duel Photo by Masoud Pakdel (111).jpg

duel Photo by Masoud Pakdel (113).jpg

آغاز مراسم تجليل از شهيد عريضی.

duel Photo by Masoud Pakdel (116).jpg

تجليل ويژه از خانواده شهيد عريضی و اهداء لوح تقدير سازندگان دوئل، توسط بازيگران دوئل.

duel Photo by Masoud Pakdel (124).jpg